logobolumuz     

İYİ Parti Bolu İl ve Merkez İlçe yönetimi Saadet Partisine iadeyi ziyarette bulundu.

Haber: Aslı Akış 

Ziyarete, Saadet Partisi Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya, İyi Parti Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın, İyi Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz ve partililer katıldı.

Saadet Partisi İl binasında gerçekleşen ziyarette; ana konu ülkenin birlik ve beraberliği için partiler arası diyalogun önemi idi. İki parti başkanları özellikle sandık güvenliği konusuna değinerek öneminden bahsettiler. Ayrıca parti yetkilileri yumuşak üslubu tercih etmeleri gerektiği belirttiler.

Ziyarette ilk konuşmayı İYİ Parti Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın yaptı. Aydın,  İyi niyetle selam getirdiklerini ifade ederek sözlerine başladı. Konuşmasında seçim güvenliğine dikkat çeken Aydın;  “25 Ekim’de partimiz kuruluş dilekçesini verdi. Arkasından teşkilat çalışmalarına başladı. Bu teşkilatlanma çalışmaları devam ederken bir yandan da demokrasinin gereği olarak 10 Aralık 2017 tarihinde genel kurultayımızı yaptık. İlk 1. Olağan kongremizi yaptık. 22 Aralık itibariyle de il ve ilçe teşkilatlanmalarını bitirdik. Bu süre içerisinde devam eden teşkilatlanmalarımız da oldu ancak siyasi partiler kanununa göre en az 41 ilde teşkilatlanmamız gerekiyordu seçimlere girebilmemiz için. Siyasi partiler demokrasinin en temel yapı taşıdır. İl ilçe kongrelerimiz de tamamladık. Artık önümüzde yapılacak yerel, genel, Cumhurbaşkanlığı hangi seçim olursa olsun İYİ Parti olarak hazırız. Şu anda üyelik çalışmalarımıza hız verdik. En çok önemsediğimiz sandık güvenliği. Bu konuda iktidarın biliyorsunuz çalışmaları var. Sağlıklı bir seçim geçirebilmemiz için İYİ Partinin üzerine ne düşecekse üzerimize düşeni yapacaktık. Bunun yanında da diğer partilerden de seçim güvenliği adına ne gerekiyorsa biz onlardan onlarda bizden inşallah esirgemeyecektir.” diye konuştu.

“BU ÜLKEDE HUZURA İHTİYACIMIZ VAR”

Saadet Partisi İl Başkanı Veysel Çetinkaya; ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek bu ülkenin huzura ihtiyacı olduğunu söyledi. Çetinkaya birlik ve beraberliğin önemini vurgulayarak; “Türkiye’nin en büyük problemleri terör ve ekonomi yanında bizim genel başkan o zamanlar şimdi değiştirdi Türkiye’deki kutuplaşmayı en büyük problem olarak görmüştü. Neden? Çünkü bu topraklar üzerinde yaşayan insanlar kardeşçe şeklinde yaşamak mecburiyetindeler. Farklı görüşlerden, partilerden, düşüncelerden olabilirleriz ama bu ülkede huzura ihtiyacımız var. Her şeyden evvel birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. O yüzden bütün partilerin kapısını çaldık. Onları ziyaret etik, ortalığın yumuşaması bu kutuplaşmanın yok olması için. Çünkü biz bu vatan, millet için çalışıp çabalıyoruz. Bununda iyi sonuçlar doğurduğunu hep beraber gördük, yaşıyoruz. Eğer iki parti bir araya gelirse tabanda halk bundan memnun kalıyor. En azından aralarındaki sert söylemler ortadan kalkıyor. Bu yüzden yapılan ziyaretleri önemsiyoruz.” şeklinde konuştu.

“MAĞDURİYETLERE KARŞIYIZ”

Türkiye’de yaşanan mağduriyetlerden bahseden Çetinkaya; “Türkiye’nin çeşitli meseleleri var genel başkanımız deklare etti. Kutuplaşmadan da öte “adalet problemi en büyük problemdir” dedi. Maalesef yargının üzerindeki olumsuz baskı FETÖ olayından dolayı oluşan farklı olaylar o konuda yanlış yargılamaya sebebiyet verdiği için çok mağduriyetler yaşandı, yaşanıyor. Tabi biz mağduriyetlere karşıyız. Hak eden hak ettiği cezayı mutlaka almalı. Bunlar ortadan kaldırılmalı. Yargıya güven tam olmalı. İnsanlar yargıya güvenmedikleri zaman ortada başka güvenilebilecek başka bir şey kalmaz. Biz yargının tam bağımsız olmasını arzu ediyoruz.” dedi.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ OLMALI”

Ülkenin zor dönemlerden geçtiğini ifade eden Çetinkaya; “Kutuplaşma problemi, ekonomi, enflasyon belli, döviz kurlarının artışı gözlerimizin önünde, dış politikada olan hadiseler Türkiye’nin nasıl zor durumdan geçtiğini ortaya koyuyor. Bu durum karşısında en büyük güvencemiz birlik ve beraberliğimiz olmalı. Partiler bu konuda bir araya gelmeli. Biz hiç zaman kırıcı, alaycı ve ya muhalefet anlayışından olmadık, olmamaya çalıştık. Karşımızdakine güzel sözle, hoş bir dille onun eksiklerini ve ya kendi düşüncelerimizi anlatmaya çalıştık. Rahmetli Erbakan hocamızın üslubu buydu. Bu doğrultuda siyaset yapmaya devam ediyoruz. Bu ülkenin buna ihtiyacı var. Bunları söylediğimiz zaman farklı anlaşılıyor mesela Türkiye’nin ekonomik problemlerini söylediğimiz zaman bir takım sözler söyleniyor. Haksız ise haksız olduğumuz yeri söyleyin. Bu söylediğimiz rakamlar yanlış ise yanlışları söyleyin biz de bilelim. Biz bize göre doğru olanları söylüyoruz. Bu şekilde siyaset yapıyoruz.” Diye konuştu.

“BELEDİYEDE YAPILAN İSRAFI BİZ KABUL ETMİYORUZ”

Son olarak Bolu’da yerelde yaşanılan sıkıntıların olduğunu söyleyen Çetinkaya; “Bolu ilinde yaşıyoruz. Bolu ilinin problemleri hepimizce malum. Bolu ilini genelde yerelde yöneten belediyedir. Belediye çalışmalarını takdir ediyoruz. Güzel olanları kabul ediyoruz ama bir belediyede yapılan israfı biz kabul etmiyoruz. Yerelde de problemimiz var. Belediye başkanımıza da çağrımız var. Belediyede israfı önleyecek bir birim kursun.”dedi.

Haber tarihi: 19 / 04 / 2018
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: VATANDAŞLAR AĞAÇLARI BELEDİYENİN ELİNDEN KURTARDI
Sonraki: Atatürkçü Düşünce Derneğinden İYİ Partiye Ziyaret
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Anket
Site İçi Arama
Haber ve Duyurular
İyi Parti’de Sıralama Belli Oldu
Tarih: 21/05/2018
İyi Parti Bolu Milletvekili Adayları kesinleşti. Buna göre 1-Mehmet Aydın 2-İrfan Bayar 3... Devamını oku...
Saadet Partisi adayları belli oldu
Tarih: 21/05/2018
Saadet Partisi adayları belli oldu             Saadet Partisi ... Devamını oku...
Ak Parti’de sürpriz !
Tarih: 21/05/2018
Ak Parti Bolu milletvekili adayları açıklandı.       Buna göre;1. ... Devamını oku...
O manzara yok artık
Tarih: 21/05/2018
Bolu Belediyesi tarafından yaptırılan yeni Belediye binası ilimizin tek tarihi çarşısı Yuka... Devamını oku...
BOLU ŞUBESİNİ KAPATMA KARARI ALDILAR
Tarih: 21/05/2018
Ülke genelinde bir çok şubesi bulunan, Bolu’da verdiği ücretsiz kurs ve sem... Devamını oku...
Özel bir gün yaşadılar
Tarih: 21/05/2018
İlimizde Özel eğitime ihtiyaç duyan Çocuklar İl Emniyet Müdürü A... Devamını oku...
CHP Bolu milletvekili adayları belli oldu
Tarih: 21/05/2018
 CHP Bolu milletvekili adayları belli oldu       CHP’nin 24 Ha... Devamını oku...
Tatil Dönüşü Trafik Kazası: 3 Yaralı
Tarih: 20/05/2018
Bolu’da, hafta sonu tatili için geldikleri Abant Tabiat Parkı’ndan dönerke... Devamını oku...
15 İşçi Kimyasal Maddeden Zehirlendi
Tarih: 20/05/2018
Fabrikada 15 işçi kimyasal maddeden zehirlendi (3)İŞÇİLERİN SAĞLIK DURUMLARI İYİHas... Devamını oku...
Ateş’e önemli görev
Tarih: 19/05/2018
  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin seçimli 74. Genel Kurulu ge&cced... Devamını oku...

   Tüm haberler
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Bolu Hava Durumu

BOLU

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omn Portal