logobolumuz     

Sevgili hemşerilerim, değerli basın mensupları;

 

Sözlerime, doğduğum ve çocukluğumu geçirdiğim, ve sıkı aile bağlarımın olduğu Bolu’ya ve ülkeme hizmete talip olmaktan duyduğum gururu ifade ederek başlamak istiyorum. Siz hemşehrilerimin ve parti yönetiminin teveccüh göstermesi halinde, Bolu ve ülkem için çok çalışacak ve inanıyorum ki hayatlarınızda olumlu anlamda ciddi bir fark yaratacağım.

 

Hayata, çocukluğumun da büyük kısmının geçtiği, Mudurnu’da gözlerimi açtım. Ailem ve hemşehrilerimin de desteğini alarak başarılarla doldurduğum eğitim hayatıma Mudurnu Dumlupınar İlkokulu’nda başladım.

 

Ortaokulu Anadolu lisesinde okudum. Sonra fen lisesinde okurken kazandığım burs ile lise son sınıfı ABD’de okudum. Oradayken kazandığım başarı bursları ile üniversiteye de ABD’de devam ettim. Lisans seviyesinde, endüstri mühendisliği ve işletme (ana dallar), ve siyaset bilimi (yan dal) diplomaları aldım. Daha sonra, Paris Sorbonne Üniversitesi’nde yöneticiler için işletme master programını (International MBA) başarı ile tamamladım.

Çalışma hayatıma ise henüz üniversite yıllarımda iken başladım. Hem okudum, hem calıştım. ABD’de birçok önemli firma ve projede ülkemi başarılı şekilde ve ülkemin de çıkarlarını gözeterek temsil ettim. Uzun vadeli planlarının arasında olmamasına rağmen şirketimin Türkiye’yi bölgesel merkezlerinden biri olarak seçmesine katkıda bulundum.

 

Eşim Türkiye’de Merkez Bankası’nda çalıştı. Ardından Dünya Bankası ve OECD’de çalıştı. Halen BM bünyesinde ekonomist olarak çalışmaktadır. Bu çalışmalarımız sırasında birçok ülkede bulunduk. Bu süreç bana uluslararası alanda büyük tecrübeler kazandırdı.

 

Yurt dışında yaşamamın ve sevdiklerimizin tecrübelerine birebir tanık olmamın Türkiye için bana özel bir bakış açısı verdiğini düşünüyorum. Bu bağlamda benim üzerime düşen daha belirgin ve büyük sorumluluğun farkındayım.

 

Bildiğiniz gibi İYİ parti Türk siyasetinde yeni bir soluk ve halkın umudu olmuştur. İYİ Parti’ye diğer partilerden çok daha fazla ilgi gösterilmesi boşuna değil. Ben de tecrübelerimin, aklımın ve kalbimin ışığında, ülkeme hizmet için İYİ parti saflarında siyasete atılmaya karar verdim.

 

Halkımızın da Türkiye’nin önündeki dev sorunları İYİ Parti’nin çözeceğine inandığını görmek beni sevindiriyor, umut ve şevk veriyor. Gerçekten de Sn Meral Akşener liderliğindeki İYİ parti, Türkiye’de bu sorunları çözebilecek olan tek partidir.

 

İktidarın halkımızı başbaşa bıraktığı en büyük sorunlardan biri de ekonomi. Etkili, kalıcı ve yapısal çözümler üretmek yerine sürekli günü kurtarmaya çalışan bir iktidar var. İktidar ekonomide çok iyi durumda olduğumuzu söylüyor ama gerçekte Türkiye ekonomisi tarihinin en kötü günlerini yaşıyor. İşsizlik ve pahalılık halkı kemiriyor. Bugün Türkiye’de asgari ücret temel ihtiyaçları bile karşılayamaz durumdadır. Halk bugün pahalılık, enflasyon, yüksek işsizlik oranı altında inim inim inliyor.

 

Dış politikada Türkiye’nin en çok sorun yaşadığı dönem bu dönemdir. Çünkü bu iktidar yanlış politikaları ile Türkiye’yi Ortadoğu’nun bir parçası haline getirmiştir. Bugün eğer evlatlarımızı ülkemiz toprakları dışında şehit veriyorsak bunun sorumluluğu bu iktidarındır.

 

Kısaca iç ve dış sorunlarla dolu bir denizde boğuluyoruz. Türkiye’nin gemisi artık yüzmüyor. Yeni bir kaptana ihtiyaç var.

 

Biz millet olarak nice şehitler vererek bu ülkeyi kurduk. Ama bugün şehit kanları ile kurulan fabrikalarımız bu iktidar tarafından tek tek satılıyor, yıllardır bu fabrikalara emek vermiş, bu ülke için üretmiş emekçi kardeşlerim ise işsiz kalıyor.

 

Bu vesile ile Bolu ilimizin yaşamakta olduğu bazı sorunlara da dikkat çekmek istiyorum: Bolu’nun, kaynakları ve potansiyeli itibarı ile, Türkiye’nin en gelişmiş illerinden biri olması gerekirdi. Ancak bugünkü iktidar ve yerel yönetim Bolu’ya gereken hizmeti sunmaktan acizdir. Bolu halkı bunu hak etmiyor.

 

Türkiye ve bizler bunu hak etmiyoruz. Bütün bu kötü gidişatın sorumlusu olan bu hükümet artık iktidarda kalamaz.

 

Bu iktidarı göndermek için hep birlikte Türkiye’yi ve Bolu’yu hak ettiği günlere taşıyacağız.

 

Bolu halkı daha güzel bir yaşam, gençlerine iş, emeklilerine rahat bir yaşam istiyor. Bolu halkı adalet, eğitim, sağlık hizmeti istiyor. Bolu halkı yol, okul, hastane istiyor. Bolu halkı daha iyi belediye hizmeti istiyor.

 

Bolulu kadınlar hak ettikleri değeri görmek istiyor. İki çocuk annesi bir kadın olarak Bolulu kadınların sorunlarını gidermek için onlarla birlikte çalışacağım. Biz kadınlar birbirimizi daha iyi anlarız, kadınlarımızı dinleyeceğim ve onların sorunlarını gidermek için beraber çalışacağız.

 

Bolulu hemşerilerim, el ele vererek Bolu’yu hak ettiği seviyeye taşıyabiliriz. Bolu’ya birlikte hizmet edebiliriz. Bolu hepimizin. Ben kendi adıma size ve Bolu’ya hizmet için hazırım.

 

Hemşehrilerimin ve partimin görev vermesi halinde uluslararası alanda kazandığım bilgi, birikim ve tecrübeyi Türkiye’nin, Bolu’nun ve Boluluların hizmetine sunacağım.

 

Karşılıklı güven, yardımlaşma ve çabalarımızla, Bolu çok güzel günler görecek. Bolu İYİ parti ile çok iyi olacak!

 

 

 

Haber tarihi: 16 / 05 / 2018
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: GURBETÇİ VATANDAŞTAN MEHMETÇİK VAKFI’NA BAĞIŞ
Sonraki: MARKA TOPLANTISI SAKARYA’DA YAPILDI
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Anket
Site İçi Arama
Haber ve Duyurular
İYİ Parti'den Bayram Mesajı
Tarih: 19/08/2018
Değerli hemşerilerim. Bir Kurban Bayramı’nı daha milletçe idrak etmenin huzuru ve se... Devamını oku...
Polisten Kurban Satıcılarına Sahte Para Uyarısı
Tarih: 18/08/2018
Bolu'da polis, Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan pazarında kurban satıcılarını dol... Devamını oku...
Gölcük Ayıların Uğrak Yeri Oldu
Tarih: 18/08/2018
BOLU'nun doğa harikası Gölcük Tabiat Parkı, saat 22.00'den sonra gelen ayıları... Devamını oku...
Belediye vezneleri bayramda açık
Tarih: 18/08/2018
Bolu Belediyesi, Kurban Bayramı'nın 9 gün tatil olması nedeniyle vatandaşların mağdur olmamas... Devamını oku...
Kurban Bayramında otobüsler ücretsiz
Tarih: 18/08/2018
Bolu Belediye Başkanlığı, Kurban Bayramı nedeniyle 21-24 Ağustos 2018 tarihleri arasında özel... Devamını oku...
Bolu Belediyesi’nden kurban atıkları uyarısı
Tarih: 18/08/2018
Bolu Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşları kurban atıkları konusunda uyardı.... Devamını oku...
Ağaçlara Çarptı
Tarih: 17/08/2018
Bolu'da meydana gelen trafik kazasında, biri çocuk 4 kişi yaralandı. Alınan bilgiye gö... Devamını oku...
Bolu Dağı Tüneli'nde Trafik Kazası
Tarih: 17/08/2018
Bolu Dağı Tüneli'nde kamyonetin duvara çarpması sonucu meydana gelen trafik kazas... Devamını oku...
SEBEN’Lİ ŞEHİTLERİMİZİN EVİNE ZİYARET
Tarih: 17/08/2018
Bolu Valisi Aydın Baruş, Seben ilçesinde ikamet eden Şehit Piyade Er Nevzat Batmaz ile Şehi... Devamını oku...
Akaryakıt fiyatlarına ÖTV zammı
Tarih: 16/08/2018
Akaryakıta bugünden itibaren Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) zammı geldi. Son daki... Devamını oku...

   Tüm haberler
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Bolu Hava Durumu

BOLU

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omn Portal